Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri Enstitüleri’nde, lisansüstü eğitim programları için ayrılan kontenjanlara adayların ilgisi arttı.
![](https://gazetesosyal.klu.edu.tr/wp-content/uploads/2020/09/klu-1024x576.png)
Her geçen yıl, lisansüstü eğitim düzeyinde yeni programlar açarak hızlı bir büyüme gösteren Kırklareli Üniversitesi, nitelikli akademik kadrosuyla lisansüstü eğitim almak isteyen adayların ilgisini çekmeye devam ediyor.
2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri Enstitüleri’nde; 27 anabilim dalında, 40 farklı programda, doktora, tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans düzeyinde ayrılan toplam 683 kontenjana 2091 aday başvuruda bulundu.
![](https://gazetesosyal.klu.edu.tr/wp-content/uploads/2020/09/klu-lisansustu.png)
Hazırlayan: Öğr. Gör. HALUK KESKİN